12. ročník SPORTOVNÍCH HER DOMOVA POD KAVČÍ SKÁLOU

22. 09. 2022
Každý rok, už 12 let, organizujeme v září celodenní sportovní a mentální klání seniorů u nás v zařízení, které je vždy už tradičně provázené dobrým jídlem i pitím a velkou dávkou skvělé nálady.
Senioři aktivní, i ti méně aktivní, avšak se sportovních duchem a s chutí si zasoutěžit, měli příležitost 22. září 2022 sejít a společně se utkat o prvenství v sedmi disciplínách v Domově Pod Kavčí Skalou. 
Letos mezi sebou bojovalo deset týmů. Každý účastnící se domov postavil na start jeden tým o třech hráčích. Přivítali jsme družstva z domovů pro seniory Hortenzie, Benešov, Chodov, Háje, Malešice, Sedlčany,  Hačka Oleška, Zvonková a sousedy z domova s pečovatelskou službou Říčany.
Soutěžilo se v sedmi disciplínách: 
1. Zabij a neubliž si, aneb tesařem v každém věku - hřebíky zatloukané na čas
2. Vodní pólo - týmový hod míčem na vodní plochu
3. Keilailu - kuželky
4. Děravý koš - košíková
5. Úniková hra - bludiště
6. Lámání hlavy - abeceda
7. Hod lasem - kroužky na cíl

My máme velikou radost, že tým, který reprezentoval náš domov, úspěšně vybojoval jedno z předních umístění. Odnesli jsme si krásnou stříbrnou medaili a pocit veliké hrdosti. Klientky Marie Č. Verona M. a Eva N. také s nesmírným nasazením trénovaly a my jim za skvělou reprezentaci moc děkujeme.

Nyní bychom Vás rádi informovali o výsledcích celých sportovních her:      
 1. MÍSTO  DPS ŘÍČANY
 2. MÍSTO  DPKS J
 3. MÍSTO  DS CHODOV
 4. MÍSTO  DS MALEŠICE
 5. MÍSTO  DS SEDLČANY
 6. MÍSTO  DS HORTENZIE
 7. MÍSTO  DS HAČKA - OLEŠKA
 8. MÍSTO  DS HÁJE
 9. MÍSTO  DS ZVONKOVÁ
 10. MÍSTO  DS BENEŠOV
 
Během klání družstev jsme připravili soutěž pro doprovody, pro které platí stejná pravidla jako pro klienty. Zkusili si v disciplíně Canal La Manche – na vesle ( aneb metrů zvládnou veslovat za 1 minutu.) a výsledky jsou zde:
 1. MÍSTO doprovod z DS HÁJE
 2. MÍSTO doprovod z DS CHODOV
 3. MÍSTO doprovod z DS MALEŠICE
Všem účastníkům a výhercům gratulujeme. 

Po skončení soutěžního klání si soutěžící s chutí dali občerstvení ve formě pečené kýty a k pití měli na výběr burčák, svařené víno, teplý čaj a kávu či pivečko.
 
SPORTU ZDAR A PŘÍŠTÍ ROK SE OPĚT BUDEME TĚŠIT ZNOVU NAVIDĚNOU-