Slavnost Betlémského světla

21. 12. 2023
Už se stalo milou tradicí, že těsně před Vánočními svátky pořádáme společně s dětmi ze třídy Zajíčků paní učitelky Jany Michaličkové a jejich rodiči pro naše klienty večerní Slavnost Betlémského světla. Je to takové krásné a dojemné vyvrcholení našich vztahů a naší celoroční spolupráce. Protože - kdy jindy si ukázat, jak jsme pro sebe důležití, než v době kolem vánoc.
Letos jsme se setkali ve čtvrtek večer a navzdory vichru, který řádil ten den venku, za námi přišlo hodně dětí i s rodiči. Každoročně tuto parádu pořádáme na zahradě, kde je daleko více místa, ale letos jsme museli díky nepřízni počasí improvizovat a sešli jsme se dole v hlavní hale. 
Děti si pro naše klienty připravily milé krátké vystoupení s betlémskou tematikou a pro každého jednoho našeho obyvatele vyrobili skleněný svícínek se jménem, aby si každý mohl vzít kousek štěstí vzít k sobě na pokoj.

Společně jsme zavzpomínali na momenty, které jsme během roku sdíleli. Děti poděkovaly našim "babičkám" a "dědečkům" za všechno, co se od nich naučily, zejména zmínily láskyplné pečení a společnou výtvarku. Nesmírně jsme ocenili tabuli přání a také dáreček nakonec, kdy každý účastník dostal od paní učitelky voňavou doma pečenou vánočičku. Provoněla celou místnost.

Byl to krásný a dojemný večer. Děkujeme, že můžeme být součástí takovýchto událostí a okamžiků.