XIII. ročník Sportovních her Domova Pod Kavčí Skálou

07. 09. 2023
Jako každý rok na začátku září jsme i letos uspořádali oblíbené Sportovní hry, na které zveme družstva z okolních domovů. Jako každý rok s našimi závodníky naše aktivizační pracovnice pečlivě trénovaly a dokonce i klienti sami ve volných chvílích chodili trénovat. Letos jsme závodili v sedmi disciplínách:
1. ÚNIKOVÁ HRA - BLUDIŠTĚ
2. VODNÍ PÓLO
3. ABECEDA
4. DĚRAVÝ KOŠ
5. PROPLETENÉ RUCE
6. LÁMÁNÍ HLAVY – CORN FLAKE
7. KOKOŠONEK – LETNÍ CURLING

Snažíme se každý rok discipliny trochu obměňovat, aby se u nás návštěvníci nenudili. Letos jsme nově zařadili Propletené ruce (housky z provázků) a Vodní pólo (tenisákem po dlouhé ploše do cíle).

Letos máme velikou radost, protože náš tým získal zlatou medaili a při vyhlašování jsme se neubránili dojetí. Byli opravdu skvělí a šťastní.... a přesně pro to podobné aktivity pořádáme. Nakonec všechna sportovní družstva poseděla na zahradě, která byla provoněná lákavou vůní grilované kýty, na které jsme si společně pochutnali. Oběd to byl lahodný, taková ta klasická kombinace pečená šunka a pivíčko udělala všem seniorům, a nejen jim, radost. Kdo neměl chuť na pivo, mohl zvolit sezónní burčák nebo výběr nealka. Byl to krásný den, na jedničku vyšlo i počasí.