Informace k 4.ročníku Běhu pro Domov Pod Kavčí Skálou

21. 08. 2020

Milí rodinní příslušníci a přátelé našeho Domova. Přinášíme Vám informace ve vztahu ke každoročnímu konání podzimního Běhu Pro Domov Pod Kavčí Skálou, jehož čtvrtý ročník je plánován na 13.9.2020 a na který jsme se letos již po čtvrté tolik těšili.

Webové stránky Běhu
Facebook Běhu Pro Domov Pod Kavčí Skálou
Videoreportáž z předchozího ročníku

MÁME PRO VÁS JEDNU HORŠÍ A JEDNU SKVĚLOU ZPRÁVU

Tak ať to horší máme za sebou: Neoznamuje se nám to lehce, moc jsme se těšili. Avšak vzhledem k epidemiologické situaci JSME NUCENI V ZÁJMU OCHRANY ZDRAVÍ NAŠICH OBYVATEL ZÁVOD 13.9.2020 ZRUŠIT.

V Domově jsou dosud dodržována přísná hygienická opatření a zejména tzv. společenský odstup. Toho bychom však i při vynaložení veškerého možného úsilí nebyli při závodu schopni.

Propojování veřejnosti se skupinou seniorů, kteří patří k nejvíce ohroženým skupinám, letos není ten nejlepší nápad. Tak věříme, že naše nelehké rozhodnutí chápete.

A TEĎ TA SKVĚLÁ ZPRÁVA: Běh pro Domov jako závod ve znamení dobré vůle a vzájemnosti však nerušíme úplně. Čtvrtý ročník vlastně bude, jen v jiné podobě. Rozhodli jsme se využít moderních technologií a místo jednoho dne Běhu pro Domov Pod Kavčí Skálou vyhlásit měsíc září jako MĚSÍC BĚHU PRO DOMOV. A závod uspořádat virtuálně.

Naši senioři sice budou smutní, že "své běžce" letos neuvidí osobně, ale slíbili jsme jim, že prostřednictvím sociálních sítí navážeme s každoročními účastníky běhu kontakt. Chceme našim seniorům ukázat, že pro ně jejich běžci běhají, jen na jiném místě, než v Říčanech. :-)

Rukodělné dárečky, na jejichž výrobě se někteří obyvatelé domova podíleli, nezůstanou bez adresátů. I virtuální závod bude mít své vítěze a za těmi tyto hezkosti poputují poštou společně s medailemi a cenami od sponzorů.

Jak už jsme výše informovali, rušíme sice jeden den Běhu pro Domov, ale čeká nás 30 zářijových dní, kdy budeme společně v kontaktu. Budeme zakládat pro běžce samostatnou stránku, kde v následujících dnech uveřejníme pravidla Měsíce Běhu pro Domov a mnoho dalších informací. Na účastníky a podporovatele našeho běhu tam čekají zprávy z Domova, osobní příběhy některých naších obyvatel, kteří do tohoto virtuálního sdílení chtějí jít s námi a reportáže, jak se tady u nás v Domově chystají ceny pro běžce a do dražby.
Snad se běžcům bude virtuální závodění líbit. Má jednu velkou výhodu, mohou do něj během celého měsíce září vtáhnout své běžecké parťáky bez ohledu na to, kde běhají. Pravidla soutěže vyhlásíme v nejbližších dnech, kilometry začínáme počítat už 1.9.2020. :-)

A co je ještě důležité, abyste věděli? Dne 13.9. sice nebude probíhat závod veřejnosti, ale naši obyvatelé si při dodržení všech hygienických opatření svou 60 m trasu za mohutné podpory personálu Domova a Vás, rodinných příslušníků, zdolají. A jako kompenzaci toho, že své běžce neuvidí a atmosféru velké události letos nezažijí, dostanou příležitost posedět se svými rodinnými příslušníky na zahradě. Společně si pochutnáme na pečených dobrotách, které pro ně některé z běžkyň a dobrovolníků připraví. Čekají nás i grilované lahůdky. Bude to sice jen malá náplast za zrušený závod, ale příjemná. Užijeme si to :-)

S úctou
Vaši organizátoři, Báječné ženy v běhu a dobrovolníci z Domova Pod Kavčí Skálou :-)

PS: Navzdory tomu, že jsme den D byli nuceni zrušit,naše poděkování patří dobrovolníkům mezi zaměstnanci Domova i mezi Báječnými ženami v běhu, kteří už vynaložili mraky úsilí, aby pomohli zabezpečit doprovodný program a materiálově technické vybavení.

Další důležitá oznámení