PRAVIDLA PRO NÁVŠTĚVY OBYVATEL PLATNÁ OD 15.11.2021

08. 11. 2021
Návštěvy jsou povinny:
  • Předkládat potvrzení o bezinfekčnosti dle mimořádného opatření MZ a při vstupu do zařízení předložit příslušná potvrzení a nechat se zaevidovat (za bezinfekční se považuje osoba, která absolvovala druhou dávku očkování při dvoudávkovém očkovacím schematu před min.14 dny nebo první a jedinou dávku očkování při jednodávkovém očkovacím schematu rovněž před min. 14 dny nebo se prokáže negativním výsledkem PCR testu či antigenního testu na přítomnost Covid-19) 
    • MZ ČR zveřejnilo opatření MZDR 14597/2021-4/MIN/KAN, které vstupuje v platnost v pondělí 15. listopadu a upravuje podmínky návštěv uživatelů vybraných sociálních služeb tak, že zkracuje platnost RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem na 72 hodin nebo rychlého antigenního testu (RAT) s negativním výsledkem na 24 hodin.
    • zároveň nelze od 22.11.2021 aplikovat samotesty, test musí být proveden zdravotníkem/odborníkem testovacích center.
  • Nosit po celou dobu návštěvy v zařízení zakrytý nos a ústa respirátorem min. třídy FFP2 bez výdechového ventilu/nanoroušku
  • Při příchodu si desinfikovat ruce
PROSÍME, PŘIPRAVTE SI U VSTUPNÍCH DVEŘÍ DO DOMOVA QR KÓD NA CERTIFIKÁTECH (OČKOVACÍ, VÝSLEDKOVÝ) PRO KONTROLU QR ČTEČKOU. DĚKUJEME.

Další důležitá oznámení